KOZMETIKA

 

 

 

...stále sa len naháňame a nemáme čas...,

napriek tomu si chceme oddýchnuť a urobiť niečo len a len pre seba...

 

Doprajte si relax a starostlivosť, kde budete stredobodom pozornosti len Vy, pretože udržiavaná  a krásna pleť je našou vizitkou. Termín si môžete dohodnúť telefonicky, vyberieme čas, ktorý Vám bude vyhovovať.

 

Hebká, pružná a zdravím žiariaca pleť je želaním každej ženy. Aby sa toto želanie naplnilo je potrebné zvoliť správnu a pravidelnú starostlivosť. Krása nemusí byť len výsadou mladosti. Adekvátnou starostlivosťou je možné si ju udržať v každom veku. Starnutie pleti je proces veľmi spravodlivý, pretože postihuje každého. 

Záleží však na nás, či ho urýchlime, či spomalíme.  

 

Starnutie pokožky však nezávisí iba na biologickom veku, často je umocnené aj vplyvom životného prostredia, škodlivinami, stresom, fajčením, liekmi a nesprávnym prístupom ako je opaľovanie. Zdravie kože teda závisí na rade faktorov, ktoré sa navzájom ovplyvňujú. Preto pre zachovanie sviežej pleti, a pokožky celého tela je potrebná pravidelná a profesionálna starostlivosť, ako aj správny výber vhodnej kozmetiky na domáce ošetrenie. V súčastnej dobe je mnoho metód, ktoré udržia pokožku krásnu a hebkú po celé roky.  

   Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt masaz tvare          

 

 

Jedným z najobľúbenejších ošetrení je kozmetická masáž tváre, krku a dekoltu. 

 

Masážou sa pleť výrazne stimuluje a omladzuje. Masážnym krémom sa pleť dokonale hydratuje. Masáž pôsobí relaxačne, ale aj detoxikačne prostredníctvom stimulácie toku lymfy. Jej účinok je protivráskový, ale aj uvoľňujúci, zmenšuje sa napätie pokožky, prekrvujú sa mimické svaly a počas masáže sa uvoľňujú nečistoty z hĺbky pórov. Odporúča sa pre všetky vekové kategórie, pravidelne ako prevencia 1x do mesiaca hlavne pri suchej a zrelej pleti. Relaxovať a oddychovať samozrejme zároveň môžete pri relaxačnej hudbe.

 

 

Prečo potrebuje pokožka peeling?

Hyperkeratóza epidermy spôsobuje upchávanie pórov. Tento stav zabraňuje vylučovanie kožného mazu a odumretých buniek, čo spôsobuje pigmentáciu kože, škvrny a kožné problémy. Pleť stráca jemnosť a hladkosť, zvyšuje sa tvorba vrások a proces starnutia tkaniva sa urýchľuje. Peeling podporuje výživu a respiráciu kožných buniek, odstránením nekrotizovaných a zostarnutých kožných vrstiev sa pleť uzdravuje a prispieva k zdravému a čistému vzhľadu.

 

 

Alginátové masky sú masky z morských rias, v ktorých je sústredené veľké množstvo aminokyselín, stopových prvkov, proteínov a vitamínov, ktoré blahodarne pôsobia na vnútornú rovnováhu, harmonizujú, regenerujú pleť a pomáhajú obnove buniek. Morské riasy úspešne bojujú proti vráskam a starnutiu pokožky, zároveň vypínajú pleť. Svojimi účinkami urýchľujú obnovu kožných buniek a spevňujú ochabnuté tkanivo.

Aplikácia alginátovej masky: prášok zriedime s vodou do hladkej homogénnej pasty. Pripravenú masku nanášame okamžite špachtľou na pleť. Po zaschnutí vznikne gumový film, ktorý sa odstráni stiahnutím.  

            

       

              

 

 

V mojom salóne pracujem s francúzskou salónnou kozmetickou značkou PAYOT

pre jej exluzivitu, tradíciu a obľúbenosť vo svete.

 

Patrí k tomu najlepšiemu, čo francúzsky kozmetický priemysel ponúka už od roku 1927.

Je to kozmetika s vyše 80-ročnou tradíciou. 

   

Jej zakladateľka lekárka Dr. Nadia Payot hladala prípravky, ktoré by umožňovali starostlivosť s viditeľnými výsledkami a pritom by rešpektovali pokožku. PAYOT Vám ponúka rituál kozmetického ošetrenia, ktorý je pre každú ženu chvíľou ozajstného potešenia dosahovaného zamatovými textúrami, hodvábne jemnými krémami, okúzľujúcimi vôňami a blahodárnymi účinkami.

 

Kozmetika PAYOT je synonymom SPA a salónnej starostlivosti. Aj s kozmetikou PAYOT sa dá vyskladať cena ošetrenia tak, aby kvalita neutrpela. Ponúka rad ošetrení určených pre jednotlivé stavy a typy pleti pre každý vekMá dôkladne prepracované kozmetické ošetrenia, ktoré pomôžu Vašu pleť zbaviť stresu a únavy, rozžiariť a vyhladiť ju.

 

 

       

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt diamantová mikrodermabrázia    

 

 

Diamantová mikrodermabrázia je príjemná metóda ošetrenia pleti, ktorá pracuje na princípe jemného mechanického obrusovania vrchnej vrstvy pokožky pomocou špeciálnych nadstavcov systémom vákuového odsávania.

 

Je neinvazívna metóda na celkové vylepšenie vzhľadu pokožky, zákrok je rýchly a bezbolestný. Urýchľuje fiziologický proces kožnej obnovy. Fibroplasty sú stimulované k produkcii kolagénu a elastínu. Podporuje produkciu nových kožných buniek v bazálnej, najhlbšej vrstve pokožky.

 

Pomocou diamantovej dýzy je odstránená vrstva zostarnutej hyperkeratóznej pokožky bez elasticity, ktorá obsahuje odumreté a dehydrované tkanivo. Odstránením tejto vrstvy podporíme regeneračný proces, lepší tonus a dosiahneme omladený povrch pokožky. Výsledkom je zrevitalizovaná, hladšia a svieža pleť, zjednotia sa farebné nedokonalosti.

 

Patrí k menej agresívnym metódam zlepšenia vzhľadu pleti. Pri mikrodermabrázii dochádza k stimulácii kolagénových vlákien, je zvýšená produkcia kolagénu, výsledkom ošetrenia sa pokožka stane elastická, zlepšuje sa prekrvenie, odstránia sa povrchové vrstvy kože, pleť je omladená so zlepšením textúri kože a vzhľadu, pokožka sa stáva hladká a jemná. Táto procedúra stimuluje nielen tvorbu kolagénu, ale aj hĺbkovo čistí póry, póry sa zjemnia, zredukuje jazvy po akné, odstránia sa sa škvrny a vyhladia jemné vrásky a drobné jazvičky, zjednotia sa kožné nedokonalosti. 

  

 

Účinky mikrodermabrázie:

 • mechanické obrusovanie vrchnej vrstvy pokožky systémom vákuového odsávania
 • odstránenie odumretých kožných buniek
 • podporuje produkciu nových kožných buniek v bazálnej najhlbšej vrstve pokožky
 • podporuje novotvorbu kolagénu aktiváciou fibroplastov
 • regenerácia a obnova buniek
 • omladenie a vypnutie pleti
 • obnoví sa svieža farba pokožky
 • zjednotia sa farebné nedokonalosti
 • eliminuje pigmentové a starecké škvrny
 • zosvetlenie pigmentových škvŕn
 • redukuje a vyhladzuje jemné vrásky
 • zlepšuje elasticitu pokožky
 • čistí upchané póry
 • zlepšuje samoreguláciu tvorby kožného mazu
 • úprava pleti pri zvýšenom mastení pokožky
 • redukuje akné jazvičky, rozšírené póry 

   

 

 

ULTRAZVUKOVÉ ČISTENIE 

 

Ultrazvuková špachtla SKIN SCRUBBER vibruje intenzitou, ktorá je ideálna na uvoľnenie zrohovatelých vrstiev pokožky tzv. ultrazvukový peeling a k odstráneniu nečistôt, pričom sa nespôsobí žiadne poranenie a nenaruší sa ani štruktúra pokožky. Je možnosť nastaviť tri stupne intenzity, podľa citlivosti klienta. Ošetrenie je príjemné, pleť sa vyčistí, navráti sa jej mladistvý vzhľad a sviežosť. Odporúča sa absolvovať 3 ošetrenia na uvoľnenie upchatých pórov a potom previesť manuálne hĺbkové čistenie pleti.

Účinky :

 • ultrazvukové čistenie pleti 
 • hlboký peeling obnoví sa svieža farba pleti
 • bezbolestné čistenie pórov a nečistôt, pleť nie je podráždená  
 • odstránenie odumretých buniek, baktérií a zvyšného kožného mazu
 • prekysličovanie tkaniva
 • odvod splodín metabolizmu
 • odtok lymfy a tým sa zmierni pochmúrny, unavený vzhľad pleti
 •  pôsobí na neestestické javy na pokožke starecké fľaky, pigmentové škvrny 
 • mikromasáž hlbších vrstiev tkaniva
 •  pomáha revitalizovať a hydratovať pokožku 
 • normalizácia stavu pleti 

 

 

 

ULTRAZVUKOVÝ  LIFTING TVÁRE

 

Je prístrojová metóda, ktorá je založená na vplývaní vysokofrekvenčných zvukových vĺn. Ultrazvukové ošetrenie uvoľňuje kŕče a opuchy, vyhládza vrásky, zlepšuje prenikanie a vplývanie akýchkoľvek kozmetických prostriedkov, nebolí, nenapína pokožku. Ultrazvukové ošetrenie je delikátne, že sa môže používať na ošetrenie okolo očí a pier. Pravideľné používanie ultrazvukového ošetrenia pomáha vyčistiť a rozjasniť pokožku tváre, zbaviť sa vrások a ochabnutosti pleti. Výsledky klinických štúdií ukázali nárast o viac ako 30 % množstva vlákien elastínu a kolagénu v hlbokých vrstvách pokožky po absolvovaní viac sedení ošetrenia ultrazvukom a ionizácie pokožky. Procedúra je úplne komfortná.

  

Ultrazvuk je pre ľudské ucho nepočuteľné vysokofrekvenčné chvenie, vyvoláva také typy chvenia, ktoré dokážu aktivizovať metabolizmus a detoxikovať organizmus. V salóne využívam kozmetický ultrazvuk, ktorý je riadený mikroprocesorom, má voliteľnú moduláciu, čas a intenzitu ošetrenia. Ultrazvukové vlnenie spôsobuje v tkanive teplo a vibráciu, mikromasáž  tzv. sonoforéza, čím má aj mikromasážny účinok na úrovni buniek ( sonoforézne zákroky - mikromasáž hlbších vrstiev tkaniva )

Pôsobením ultrazvukového vlnenia sa uvoľnia stavebné prvky pokožky a tak sa gélové, olejovité a emulzné látky vynikajúco aplikujú do hlbších vrstiev pokožky. Ošetrenie je veľmi príjemné.

 

Účinky :

 • vpravovanie účinných látok
 • zapracovanie ampuliek a sér do hlbších vrstiev pokožky
 • ultrazvuková mikromasáž má intenzívne omladzujúce účinky
 • prekysličovanie tkaniva, lifting
 • uvoľnenie napnutého svalstva
 • hlboká hydratácia, vyhladenie a vypnutie pleti
 • redukcia tukových vankúšov a odstraňovanie celulitídy
 • povzbudenie procesu látkovej výmeny a tvorby enzýmov
 • odvod splodín metabolizmu 

 

 

 

OZONIZÉR 

 

Keď priblížime sklenenú hlavicu k pokožke dochádza k ionizácii, pri ktorej vidíme malé iskričky, vzniká ozón s dezinfekčným účinkom. Jeho sklenené hlavice sú plnené vzácnymi plynmi. Trubice najčastejšie obsahujú neón modrá farba, alebo argón červená farba. Elektrický výboj, ktorý vzniká dráždi nervové zakončenia, kapiláry sa rozšíria, zlepší sa prekrvenie. Výsledkom ošetrenia prístrojom sa zlepšuje prekrvenie buniek, zvyšuje sa dodávka živín, do popredia sa dostávajú regeneračné procesy. Vysoká frekvencia má aj antiseptický a antibakteriálny účinok, upokojuje po hĺbkovom čistení, prekrvuje a stimuluje sa periférny krvný obeh, reguluje činnosť mazových žliaz a pokožku osviežuje.

 

Účinky :

 • dezinfekcia pokožky
 • stiahnutie rozšírených pórov
 • zlepšenie prietoku krvi
 • posilňuje steny žíl
 • prekrvenie pokožky a tým i lepší transport výživných látok

 

  

 

MEZOTERAPIA - DERMAROLLER 

 

Profesionálny nástroj pre mikro ihlovú mezoterapiu, ktorá je jednou z alternatív k laserovému ošetreniu v estetickej chirurgii a chemickému peelingu. Je to inovatívny spôsob regenerácie a rekonštrukcie na koži. Pri mezoterapii sa pokožka stimuluje k regenerácii, takže sa nakoniec zlepší jej kondícia a zvyšuje sa produkcia kolagénu.

 

Špeciálny valček s mikro ihlami účinne napomáha k vyhladeniu vrások, zlepšuje zahladenie drobných jaziev. Valčekom sa prechádza po pokožke, a tým sa vytvoria na pokožke drobné vpichy. Tieto vpichy sa stanú transportným tunelom, ktorý dopraví účinné látky priamo a hlbšie do kože. Po použítí mikrorollera sú účinné látky absorbované o 300%.

  

Používanie tohto valčeka dokáže podporiť omladenie pleti. Akonáhle narušíte štruktúru pokožky drobnými vpichmi, koža zaháji proces regenerácie a vytvorí omnoho viac kolagénu a elastínu než za normálnych okolností. Produkcia nového kolagénu a elastínu redukuje už existujúce vrásky, zvyšuje elasticitu pokožky a vyhladzuje jazvičky a iné kožné nezrovnalosti.

 

Účinky Dermarolleru:

 • zlepšuje kontúry tváre
 • zlepšuje pevnosť a pružnosť pokožky
 • zlepšuje farbu a hydratáciu pokožky
 • omladenie stárnucej pokožky
 • intenzívne a dlhodobo regeneruje
 • vyhladenie jemných vrások a jazvičiek
 • zjemnenie stareckých škvŕn a zafarbenia
 • eliminovanie ovysnutých očných viečok a kútikov úst
 • posilnenie tvárových svalov
 • po použítí mikrorollera sú účinné látky absorbované o 300%

 

Je dobré vedieť!

Každé, aj najmenšie poškodenie epidermy kože spôsobuje aktiváciu, čiže vlastný proces obnovy. Avšak s vekom táto schopnosť obnovy pokožky slabne, ako je vidieť napríklad pri pomaly sa hojacich ranách. Systematické vykonávanie mikro-ihličkovej metódy je bezpečná forma ošetrenia kože, stimulije jej regeneráciu a v dôsledku toho aj zvýšenie hustoty kože. Po aplikácii intenzívnej starostlivosti môžete získať pevnejšiu a mladšiu pleť.

Po každom ošetrení valček treba umyť pod tečúcou vodou a dezinfikovať, a to aj pred každým použitím. Tento postup sa môže vykonávat v roztoku chloridu sodného. Chlorid sodný má označenie NaCl, je to naša kuchynská soľ.

Návod na použitie:

Aplikácia DERMA ROLLER mezoterapie je jednoduchá a pokiaľ je dodržiavaný postup podľa návodu, zvládne ju bez problémov každý. Predtým, ako prvý-krát použijete DERMA-ROLLER, by ste mali vedieť, že nikdy na valček nevyvíjajte príliš velký tlak!

Každá pokožka je inak  citlivá. Pokiaľ si Vaša pokožka na ošetrenie nezvykne, môžete pociťovať ľahké brnenie alebo štípanie. Je to prirodzený proces.

Používajte dvakrát až trikrát do týždňa podľa tolerancie.

Predtým ako začnete s terapiou, dbajte na vytvorenie sterilného prostredia pri aplikácii mezoterapie. Dôkladne si umyte ruky pod tečúcou teplou vodou s použitím mydlových prípravkov. Dôkladne umyte miesto, kde bude terapia aplikovaná, a pripravte si:

 • DERMA-ROLLER
 • Anti-bakteriálny prostriedok na dezinfekciu alebo antiseptické obrúsky
 • Misku so studenou vodou
 • Umývaciu žinku
 • Čistý uterák
 • Kvalitný hydratačný krém alebo sérum (s obsahom vit. A, C, kolagénu atď.), ampulky pre intenzívnu kúru

Dôkladne umyte pred aplikáciou miesto terapie najskôr vlažnou vodou a použite dezinfekčný prostriedok (napr. sprej Mikrozid), osušte,  vyčkajte minimálne 1 minútu. V prípade, že chcete zmierniť pocit bolesti pri použití DERMA-ROLLERA použite krém Emla na znecitlivenie  pleti, nechajte ho pôsobiť 10 minút, zotrite a následne omyte miesto terapie studenou vodou bez použitia ďalších prípravkov, osušte.  Aplikujte terapiu. 

Za použitia jemného tlaku rolujte valčekom DERMA-ROLLER 4 krát každým smerom cez danú oblasť - vertikálne, horizontálne a oboma   smermi diagonálne. Pamätajte prosím na to, že epidermis v oblasti okolo očí, nosa a hornej pery je omnoho tenší než v ostatných   oblastiach. Preto buďte pri ošetrovaní týchto oblastí obzvlášť opatrný. Pre dosiahnutie lepšieho výsledku aplikujte na Vašu pokožku po   aplikácii Ampulky s obsahom kyseliny hyalurónovej, kolagénu alebo iných účinných látok (môžete striedať).

Viditeľné výsledky sú už po 4-6 týždňoch pravidelnej mezoterapie. Ak sa Vám pokožka začne šupinatiť, je to dobrý signál obnovy, pomôžte  jej použitím jemného peelingu alebo jemnejšej exfoliačnej emulzie na odstránenie odumretej vrsty.

Valček sa pri intenzívnej 40 dňovej kúre a následnom používaní 1x do týždňa otupí zhruba za 1 rok. Potom je potrebné ho vymeniť, s menej  ostrými ihličkami sa jeho účinok totiž znižuje.